Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
24.02.2023

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Deprem Bölgelerindeki Yardımları Artarak Devam Ediyor

11 ilde etkisini gösteren Kahramanmaraş merkezli depremlerde yaraları saran Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) afet bölgelerine görevli ve gönüllüleriyle insani yardım ile desteklerini sürdürmeye devam ediyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve TDV iş birliğinde "Türkiye İçin İyilik Vakti" sloganıyla başlatılan yardım kampanyasına il ve ilçe müftülükleri ile hayırsever vatandaşlar da yoğun ilgi gösteriyor. Başkalığımız koordinesinde, deprem bölgeleri için temin edilen insani yardım malzemelerini taşıyan araçlarda dualarla uğurlanmaya devam ediyor.

Başkanlığımız, depremin hemen ardından sahadaki çalışmalara destek veren din görevlileri ile çocuklar başta olmak üzere toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya ve depremin yaralarını sarmaya devam ediyor. Bu bağlamda sahadaki görevlilerimiz, afet sonrasında öncelikle çocukların hayata dönüşleri için güvenli bir ortam oluşturulması, sosyal etkinliklere katılmalarının sağlanması, yaşadıkları zorlukları aşmalarına yardımcı olunması ve normal yaşamlarına geri dönmelerini kolaylaştırabilmek adına çaba gösteriyor.