Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.05.2018

Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı

Dursun DUYAR

Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı

 

15.05.1972 yılında Yozgat’ta doğdu. İlkokul ortaokul ve liseyi memleketi Yozgat’ta tamamladı. 1989 yılında Yozgat İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Aynı yıl girdiği Üniversite sınavında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandı. Hazırlık bölümü dâhil 5 yıl okuduktan sonra 1994 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu.

10.10.1994 tarihinde Kırıkkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümüne Araştırma Görevlisi olarak başladı ve iki yıl burada görev yaptı. Bu sürede yine ODTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü - Yapı Malzemeleri Ana Bilim Dalında yüksek lisans çalışmalarında bulundu. Daha sonra Kırıkkale üniversitedeki Asistanlık görevinden 14.10.1996 tarihinde istifa ederek özel sektöre yöneldi.

13 yıl gibi bir süre farklı sektörlerde farklı pozisyonlarda görev aldı.  İnşaat, Eğitim, Yayıncılık alanlarında faaliyet gösteren firma ve kurumlarda yönetici ve üst düzey yöneticilik yaptı. Ayrıca ortak olduğu şirketlerde Genel Koordinatörlük ve Kurum Temsilciliği görevlerinde bulundu.

Özel sektörde uzun süre çalıştıktan sonra 05.05.2009 tarihinde açıktan atama ile tekrar kamu görevine başlayan DUYAR, Enerji Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Elektrik Üretim A.Ş (EÜAŞ) Genel Müdürlüğü İnşaat Emlak Daire Başkanlığında göreve başladı. Burada Yapım Şube Müdürlüğünde yaklaşık 3 yıl çalıştı.

24.02.2012 tarihinde, yeni kurulan Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı ve 4 yıldan fazla bir süre Altyapı Daire Başkanlığı görevini yürüttü. Ayrıca aynı dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığında 8 ay gibi bir süre Bilgi İşlem Daire Başkanlığı görevini de yürütmüştür. 2014 ve 2015 yıllarında Nevşehir Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulunda 2 yıl Komisyon Üyeliği yapmıştır. 2012 yılından itibaren de Türk Standartları Enstitüsü İhtisas Kurullarından İnşaat Teknik Komitesinde Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir. Ayrıca teknik ve sosyal amaçlı birçok STK’da halen aktif olarak görev almaktadır.

16.05.2016 tarihi itibari ile Diyanet İşleri Başkanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanlığı görevine başlamıştır. Evli ve 3 çocuk babası olan DUYAR iyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilmektedir.