Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
02.05.2020

GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZCE KAN BAĞIŞI KAMPANYASI DÜZENLENDİ

Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof.Dr.Ali ERBAŞ'ın kan bağışı çağrısı doğrultusunda Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzce Kan Bağışı Kampanyası Düzenlendi.

Genel Müdürlüğümüz ile Türk Kızılay'ın kan bağışı kampanyasına, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen, Genel Müdürümüz Mehmet BİLGİN, Kızılay Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN, Daire Başkanlarımız, Türkiye Diyanet Vakfı Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İhsan Açık,  ile çok sayıda Başkanlık personeli katıldı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. İşliyen, Mobil Kan Bağışı Standı önünde yaptığı konuşmada, ramazanın başlamasına az bir zaman kala güzel bir kampanyaya destek verdiklerini belirtti. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, ramazandan önce din görevlileri ve vatandaşları kan bağışı yapmaya davet ettiğini hatırlatan İşliyen, Başkanlığın uzun süredir Türk Kızılay'a özellikle kan bağışı konusunda destek verdiğini hatırlattı.

İşliyen, ayrıca kan bağışı çağrısına bütün din görevlilerinin destek vereceğini dile getirerek, "İnşallah bereket ve paylaşma ayı ramazanla kan stoklarının yeniden ihtiyacı karşılar hale geldiğini göreceğiz." diye konuştu.

Türk Kızılay Genel Müdürü Dr.İbrahim Altan Altan, koronavirüs ile mücadele sürecinde sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle kan bağışlarında bir düşüş olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Kovid-19 sürecine stoklu girdiğimiz için şimdiye kadar durumu idare ettik. Fakat artık şartlar kritik evreye doğru gidiyor. Biz de bu manada hem vatandaşlarımızdan hem de kurumlarımızdan kan bağışlarına destek olmak için taleplerde bulunduk. Diyanet İşleri Başkanlığımıza yapmış olduğumuz talep neticesinde değerli Başkanımız Ali Erbaş, yaptığı açıklamada, bütün vatandaşlarımızı kan bağışına davet etti." dedi.

Altan, Bu çağrıya destek veren ve bu organisayonu düzenleyen Başkanlığımıza ve kan bağışında bulunan başkanlık personelimize teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Dr.Burhan İşliyen ve bir çok personel bağışçı formunu doldurarak, kan bağışında bulundu.