Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
18.10.2019

ZEKAT ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tarafından Zekat Çalıştayı Düzenlendi.

Başkanlığımız  ve  Türkiye  Diyanet  Vakfı  işbirliği  ile,  infak  duygusu  yüksek  hayırsever halkımızın zekatlarını yurtiçinde ve yurtdışında olabildiğince geniş kitlelere ulaştırmak, zekatın sadece  Ramazan  döneminde  değil  yıl  boyunca  etkin  bir  şekilde  gündemde kalmasını sağlamak  ve  zekat  kültürünün  yaygınlaştırılmasına  katkıda  bulunmak  amacıyla, "Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin" adıyla bir proje başlatılmış ve Ramazan Ayı boyunca yurt genelinde konu ile ilgili olarak çeşitli faaliyetler yapılmıştır.

Bu kapsamda bu güne kadar yapılan faaliyetlerin değerlendirilmesi ve ileride yapılabilecek faaliyetlerin görüşülmesi amacıyla 10 Ekim 2019 Perşembe günü Diyanet işleri başkan yardımcısı Dr.Burhan İŞLİYEN, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkan Vekili Zeki SAYAR, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK, Yönetim hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BİLGİN, Daire Başkanları, TDV Genel Müdürü, TDV Gn. Md.Yrd. TDV Müdürleri, ve İl Müftülerinin katılımıyla Din İşleri Yüksek Kurulu toplantı salonunda Zekat çalıştayı düzenlendi.

Sayın Diyanet İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ali ERBAŞ öğle yemeğinde çalıştay katılımcılarıyla bir araya gelerek, yemek sonrası zekat konusunun önemi ile ilgili konuşma yaptı.

Çalıştay toplantı raporlarının okunmasıyla sona erdi.