Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
16.09.2019

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BİLGİN görevine başladı

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet BİLGİN Diyanet İşleri Başkanlığı’nda düzenlenen törenle yeni görevine başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne atanan Mehmet Bilgin göreve başladı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla yeni görevine başlayan Mehmet Bilgin için Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nde tören düzenlendi. 

Başkan Erbaş, Genel Müdür Mehmet Bilgin’e hayırlı olsun dileklerini ileterek, “Cenab-ı Hakk yar ve yardımcısı olsun. Yönetim Hizmetleri, Merkez Teşkilatımızın personel itibarıyla yaklaşık olarak üçte birini içinde bulunduran önemli bir genel müdürlüktür” dedi.

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün cami ve Kur’an kursu, eğitim merkezi binalarının yapımı ve tadilatları gibi önemli ve ağır bir sorumluluk alanı olduğunu belirten Başkan Erbaş, şöyle konuştu:

“Önemli olan hepimizin emanet bilinciyle bulunmuş olduğu göreve sarılması ve onun hakkını vermesidir. Bu noktada bütün hocalarımızın tecrübelerini birleştirecekler ve hep birlikte başarıya odaklanacağız. Buraya hizmet, milletimize, dinimize hizmettir. Biz, din-i mübin-i İslam’a hizmet ediyoruz. Biz attığımız her adım hizmetlerimizin daha nitelikli bir şekilde olması içindir. Niyetimiz halis, samimi olursa bu da işimize, başarımıza yansıyacaktır. Samimiyetimizin, niyetimizin halis olması noktasında hiçbir şüphemiz yoktur. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Mehmet Bilgin ise, teşekkür ederek, “Tabii ki bize bir yol gösterdiniz, yolumuz uzun, meşakkatli sorumluluğumuzun bilincindeyiz.  Öncelikli olarak bizi bu göreve layık gören başta muhterem Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyefendiye, bizlere inanan, güvenen size can-ı gönülden teşekkür ediyorum. İnşallah samimi ve gayretli olarak görevimizi yapmaya çalışacağız” dedi.

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Törene, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları, Genel Müdürler ve Daire Başkanları katıldı.