Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
04.05.2018

Sosyal Hizmetler Daire Başkanı

ÖZCAN GÖKÇEBAY 

​​Sosyal Hizmetler Daire Başkanı

 

1976 yılında Ankara'da doğdu. İlkokulu memleketi olan Yozgat'ta, orta öğrenimini ise Ankara Merkez (Tevfik İleri) İHL'de tamamladı. 1999'da Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesini, 2002 yılında Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezinde (IX. Dönem) ihtisas eğitimini, aynı dönemde, Selçuk Ün. Sosyal Bil. Enstitüsünde Din Sosyolojisi dalında yüksek lisansını tamamladı.

 

1994 yılı Ocak ayında imam-hatip olarak göreve başladığı Diyanet İşleri Başkanlığında, sekiz yıl kadar bu görevi yürüttükten sonra, bir süre Yalova Çınarcık'ta vaiz olarak, daha sonra da Adıyaman Tut İlçesi ile Kütahya Hisarcık ilçelerinde ilçe müftüsü olarak görev yaptı. 2006 yılında müfettiş yardımcısı olarak Teftiş Kurulu üyeliğine atandı. Teftiş biriminde, müfettiş yrd., müfettiş ve başmüfettiş olarak yaklaşık 11 yıl görev yaptıktan sonra 2018 yılı Mart ayında Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına atandı. 

İlmi ve akademik anlamda, Temel İslam Bilimlerinin yanında sosyal bilimlerle de ilgilendi. Ayrıca görev hayatı boyunca Diyanet İşleri Başkanlığı hizmetleri, kamu idaresi, denetim usul ve ilkeleri ile soruşturma usul ve esaslarıyla ilgili çalışmalar yaparak ve bu konularda tecrübe edindi. Diyanet Aylık ve Avrupa Dergilerinde yayınlanmış makaleleri bulunan Gökçebay, evli ve iki çocuk babası olup İngilizce ve Arapça bilmektedir.​