Paylaş Facebook Facebook Facebook Facebook Facebook
03.04.2023

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Ulusal ve Yerel yayın yapan Çay Tv’de “Ramazan ve Dayanışma” konulu programa konuk oldu.


“Türkiye İçin İyilik Vakti" programları kapsamında Rize iline ziyaret gerçekleştiren Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin, Ulusal ve Yerel yayın yapan Çay Tv'de moderatörlüğünü Rize İl Müftüsü Naci Çakmakçı'nın yaptığı “Ramazan ve Dayanışma" konulu programa konuk oldu.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı ile işbirliği içerisinde yürütülen, “Türkiye İçin İyilik Vakti", “Kardeşine Zekat Ol", “Kardeşliğimiz Zekatla Bereketlensin" gibi temalarla depremzede kardeşlerimiz başta olmak üzere, mağdur ve muhtaçların yardımına koştuklarını söyleyen BİLGİN; "Millet olarak 11 ilimizde fay hatlarının kırılmasıyla meskenlerimizde ve iş yerlerimizde yıkımlara neden olan zelzelelerle sarsıldık. 13 milyon kardeşimizi doğrudan, geri kalanımızı da dolaylı olarak etkileyen, binlerce kardeşimizi şehit verdiğimiz, birçok kardeşimizin de yaralanmasına neden olan depremleri yaşadık. Tarihin büyük zorluklarından birini yaşayan milletimiz, yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla tarihin büyük fedakârlıklarından birini yapmış ve yapmaya devam etmektedir. "dedi.

Aziz milletimiz her zaman olduğu gibi genlerinde var olan kardeşlik ruhunu hareketlendirerek, yardım seferberliğini zirveye taşıdığını ifade eden BİLGİN, "Millet olarak deprem bölgelerine seferber olduk. Şehirlerimize gelen kardeşlerimize evlerimizi, kucaklarımızı açtık, geçici konteyner evlerle kardeşlerimizin ailelerine sıcak yuvalar kurduk, kurmaya devam ediyoruz. Tüm bunlar, milletimizin kodlarında var olan dayanışma, yardımlaşma ve kardeşlik ruhuyla olmaktadır. Ramazan gibi bereketli bir zaman diliminde, iftar sofralarını vesile ederek kardeşlik ruhuyla bir araya gelmemiz, dayanışma ve yardımlaşma seferberliğine bu birlikteliğimizle katılmamız bu sürecin bir devamıdır. Bizim medeniyetimizde insan insanın yurdudur, sığınağıdır. Yaratanımıza, insanlara ve diğer varlıklara olan görev ve sorumluluklarımız bize bu esası öğretir. Bundan hareketle Allah'a kulluğumuzun en bariz nişanelerinden olan ibadetlerin hikmetlerinden biri de paylaşma ve kardeşliği, yardımlaşma ve dayanışmayı egemen kılmamız, güçlü olan toplumsal yapımızı geliştirmemizdir." dedi.